Sposób działania

Leave a comment

african_mango6Afrykańskie mango to roślina porastająca dżunglę w Kamerunie. Od setek lat pomagała tubylców w okresie niższych zbiorów, była niezastąpiona jako remedium zmniejszające łaknienie oraz sposób na brak żywności. Pozwalała również przetrwać długie podróże i polowania, kiedy dostęp do jedzenia jest utrudniony.

Dzisiaj zalety afrykańskiego mango są dostępne także dla mieszkańców Europy, a sam owoc stał się hitem dla osób odchudzających się. Dlaczego?

Z dwóch podstawowych powodów: afrykańskie mango sprzyja spalaniu kalorii, zmniejszając przy tym głód i po drugie – dostarcza wielu cennych substancji, które pomagają zachować harmonię w organizmie, sprzyjają zachowaniu zdrowia i tym sposobem zmniejszają problem z podjadaniem i apetytem na niezdrowe przekąski i dania.

Duża ilość zdrowych tłuszczy

Afrykańskie mango jest cennym źródłem zdrowych tłuszczy, zawiera: kwas laurynowy, mirystynowy, palmitynowy, kwas stearynowy i kwas oleinowy. Kwasy te są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu, rozwoju mięśni i zachowania harmonii w organizmie..

Wysoka zawartość błonnika i innych substancji

Afrykańskie mango jest bogate w cenne witaminy i substancje odżywcze. Zawiera ogromne ilości błonnika, który w układzie pokarmowym działa w sposób podobny do miotełki – usuwając wszelkie zbędne substancje.

Poza tym jest bogate w beta-karoten, który zapobiega niektórym nowotworom, wysokiemu ciśnieniu krwi, niepłodności. Dostarcza także wapń, żelazo, witaminy z grupy B.

Wysoka zawartość błonnika w afrykańskim mango pozwala usuwać tłuszcz zwłaszcza z brzucha i zmniejszać obwód talii.

Łagodzi biegunki

Afrykańskie mango ma korzystny wpływ na trawienie – zapobiega zarówno biegunkom, jak i zaparciom. Reguluje częstotliwość wypróżniania oraz ma korzystny wpływ na metabolizm.

Tłumi apetyt

Afrykańskie mango zwiększa ilość hormony leptyny, dzięki temu zmniejsza apetyt i sprawia, że mamy poczucie sytości na dłużej. Nasza potrzeba do spożywania dodatkowych kalorii znacznie spada, a chęć do podjadania jest drastycznie minimalizowana.

Zapobiega odkładaniu się tłuszczy

Afrykański owoc chroni przed odkładaniem się tłuszczu. Zwiększa rozpad tłuszczu i pozwala na kontrolę sylwetki, sprzyjając zachowaniu odpowiedniej wagi.

Pozwala kontrolować poziom cukru we krwi

Afrykańskie mango ma również korzystny wpływ na kontrolę poziomu cukru we krwi. W ten sposób jest świetne w profilaktyce cukrzycowej.

Jak działa? Spowalnia wchłanianie cukru, dzięki temu pozwala na dłużej zachować sytość.

Zmniejsza poziom złego cholesterolu

Naukowcy odkryli, że ekstrakt z nasion afrykańskiego mango ma niesamowite działanie. Znacznie zmniejsza poziom złego cholesterolu, jednocześnie poprawia pracę serca, poza tym podnosi poziom hormonu pozwalający zwiększyć ilość insuliny. Konsekwencje są bardzo korzystne. Organizm jest zmuszany do sięgania po zapas tłuszczu do wytwarzania energii.

rozpocznij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

africanmangoexit